Dünyanın En İyi Balı

19/08/2021
ile Yörükçayır Balı
Dünya'nın En İyi En Kaliteli Balı

Dünyanın En Kaliteli Bal Markası Yörükçayır

2021 Yılı London Honey Awards Uluslar arası bal yarışmasında Yörükçayır Markası adı Altında Mersin Toros Dağları Eğriçayır yaylasında üretimini yaptığımız Organik Polifloralı bal Dünyanın En kaliteli balı Düşük Rakımda ürettiğimiz Şahbaz Çay Organik Çiçek Balımız Dünyanın en iyi 2nci balı seçilerek En kaliteli ballar ödüllerine layık görülmüştür.

Türkiye'de Kaliteli Bal üretmenin Gururunu yaşayan Şahbaz Çay ve Murat Çay Daha öncede Bir çok ödülle ödüllendirilen Ballarımızı Bundan Sonra Yörükçayır Markası adı altında ambalajlayarak ve paketleyerek Bal tüketicilerimize sunmayı Kaliteli bal tüketmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

Şahbaz Çay Her zaman şunu Söylerek Gelecek nesillerine de kaliteli bal üretmenin önemini anlatmıştır

Yemeyeceğim balı üretmedim Üretimini yapmadığım balı ise satmadım Atalarımın Bana öğrettiğini bende çocuklarıma ve torunlarıma öğreterek gelecek nesillerime de kaiteli bal üretmenin önemini öğretmeye çalıştım.

Yörükçayır Markası balları neden bu kadar kaliteli

Her rakımda farklı bitki örtüsü olduğu için farklı aromada organik ballar üretmiş oluyoruz. Polifloralı çiçek balımızı 2.400 metre ve üzerindeki rakımda bulunan Eğriçayır yaylasında,Bizler ve için üretimin zor ancak ürünün yüksek nitelikte olduğu bölgede üretiyoruz.

Kaliteli ballar üretmemizi sağlayan unsurlar bölgenin özellikleri, çevresinde tarım yapılmaması, arıcının arıya antibiyotik vb ilaç vermemesidir. Analizlerimizin yanı sıra Polifloralı çiçek balımız bal gürmleri tarafından, Dünya'nın en kaliteli balı seçilerek ödüllerinden London Honey Awards Uluslar arası bal yarışmasında altın madalya ile ödüllendirilmiştir.

Üretim bölgemizi, sertifika ve ödüllerimizi de inceleyebilirsiniz.

Torosların bitki florasına sahip Eğriçayır Yaylası'nda peygamber çiçeği, toros kaya kekiği gibi yabani kır çiçekleri bulunmaktadır. Bu coğrafi özellikler ve bitki örtüsü nedeniyle Organik Polifloralı Çiçek Balımız yoğun bir aromaya sahip ve Dünyanın En Kaliteli Balı Seçilmiştir.

Diğer Düşük Rakımda Üretimini yaptığımız Organik Çiçek Balı ise 2021 London Honey Awards Uluslar arası bal yarışmasında platin madalya ile ödüllendirilerek Dünyanın En Kaliteli 2nci balı olarak ödüllendirilmiştir