Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Bu satış sözleşmesi yorukcayirbali.com ile kullanıcılar arasındaki dijital ortamda hazırlanmış olan bir satış sözleşmesidir.

Mesafeli satış sözleşmesinin ana konusu satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsar.

MADDE.1: Mesafeli satış sözleşmesinde bundan sonraki bölümlerde yorukcayirbali.com satıcı şeklinde bahsedilecektir.

MADDE.2: yorukcayirbali.com online mağazasına girerek üyelik oluşturan ve alışveriş yapanlar bundan sonrasında alıcı şeklinde tanımlanacak lardır.

MADDE.3: Satıcı site üzerindeki ürün bilgilerini, markalarını, türünü, modelini, rengini, satış bedelini ve ödeme şeklini istediği gibi herhangi bir şekilde değiştirme hakkına sahiptir.

MADDE.5:Aşağıda mesafeli satış sözleşmesine ilgili olarak genel hükümler açık bir şekilde belirtilmiştir.

GENEL HÜKÜMLER

Alıcılar yukarıda belirtilmiş olan madde.4’teki sözleşmede bahsi geçen temel nitelikleri elektronik ortamda teyit ettiğini beyan etmiştir.

yorukcayirbali.com online mağazası yasal teslim süresi olan 10 günlük zamanı aşmamak kaydı ile satın alınan ürün için alıcının bulunduğu adresin uzunluğuna bağlı olarak belirtilmiş süre içerisinde ürünün adresteki kişi ya da kuruluşa teslimi sağlanır.

Eğer ki satın alınacak olan ürün alıcıdan başka birine teslim edilecekse bu durumda teslim alan kişinin teslimatı kabul etmemesi durumunda hiçbir şekilde SATICI sorumlu değildir.

SATICI satın alınan ürünü sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilmiş olduğu şekilde ve garanti belgesiyle birlikte kullanım kılavuzunu da ekleyerek teslim etmekten sorumludur.

Alıcı satın alacağı ürünün teslimatı için bu sözleşmeyi elektronik ortamda onayladığını bilmek durumundadır. Dolayısıyla satış bedelini belirtilmiş olan ödeme şekli ile önceden ödemiş olması gerekir. Bedeli herhangi bir nedenden dolayı ödenmeyen ya da banka kayıtlarında oluşan bir problemden dolayı ürünün ücreti SATICI’ya ulaşmaz ise satıcı ürünün tesliminden sorumlu değildir.

Ürün teslim edilir ve sonrasında alıcıya ait kredi kartının alıcı kusuruna bağlı nedenlerden dolayı kullanma yetkisine sahip olmayan kişiler tarafından hukuka aykırı olarak kullanımı sonrasında herhangi bir şekilde oluşabilecek ürün bedelinin ödenmemesi halinde. Alıcı satış sözleşmesinde belirtmiş olduğu şekilde 3 iş günü içerisinde satıcıya ürünün bedelini ödemek zorundadır.Bu şekilde bir sorun oluşması ile birlikte ürünün kargo ve nakliye bedeli alıcıya aittir.

Satıcı herhangi bir nedenden, hava muhalefeti ya da nakliyatın engellenmesine bağlı olarak ürünün ulaştırılmasının geciktirilmesiyle ilgili olarak durumu alıcıya bildirmekle zorunludur. Böyle bir durumun yaşanması halinde alıcı ürünü iptal etme, değiştirilme ya da ertelenmesini talep edebilir. Buradaki seçim alıcının özgün iradesine bırakılmıştır.

Gönderilen ürünün arızalı, bozuk ya da garanti şartları dışında kalmış olması durumunda onarılmasını ya da değiştirilmesini talep ederek ürünü satıcıya tekrar gönderebilir. Burada geri gönderim süresi ise 7 gün içerisinde yapılması gerekir. Bu durumda nakliyat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır. Eğer 7 gün olarak belirlenmiş süre içerisinde alıcı ürünü teslim etmezse ürünü kendisi ilgili servise götürmek zorundadır ve bu noktada garanti koşulları başlatılmış olacaktır.

Yukarıda belirtilmiş olan mesafeli satış sözleşmesi elektronik ortamda onaylandıktan sonra üyelik gerçekleştirilerek hizmet geçerliliği başlatılmış olacaktır. Bu sözleşmenin onaylanmaması durumunda üyelik başvurusu kabul edilmez.

MADDE. 6: Alıcı ürünü kendisine belirtilmiş olan 7 günlük süre içerisinde tekrar göndererek cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının başlayabilmesi için 7 gün içerisinde satıcıya faks veya e-posta ile bildirilmesi zorunludur.

MADDE.7: Ürün alımıyla ilgili olası anlaşmazlıklarda Tüketici mahkemeleri yetkilidir.

MADDE.8: Tüketiciler satış için konu edilen malı ve sözleşmenin bir nüshasının altına kendi el yazısıyla tarih ve imza atmıştır.

MÜŞTERİ/ALICI'nın FİRMA

Adı / Soyadı

Adresi

Tarih