Kazancınız 5%

Arı Sütü Bal Polen Propolis Karışım Yörükçayır

Her alışverişinize %5 Para Puan

Kazandığın para puanlarla isterseniz bedava ürün isterseniz indirimli ürün alabilirsiniz

Liste fiyatı: 110.00 TL
105.00 TL
İndirim: 5.00 TL (5%)
10 gün
Puan değeri: 105 puan
Ödül puanları: 5 puan
8682768603314
Stokta
+

Şahbaz Çay Yörükçayır organik Arı Sütü Bal Polen Propolis Karışımı

Organik Arı ürünleri karışımımızdır. Her bir damlası özenle hazırlanmış ham bal statüsünde ürünümüzdür.

Şahbaz çay ve Murat Çay tarafından Toros dağları Yaylasında Üretilen Organik Arı ürünlerinden üretilmiştir.

Bugün hala Toros dağları Kırmızı koyak mevki yaylalarında yaklaşık 350 kovan ile 300 yıl önce olduğu gibi doğal ve Organik bal üretimine devam etmekteyiz. Yörükçayır Markalı balının meşhur olması, bu bölgenin Toros Dağlarının rakımının çok yüksek (2450 m) olmasından kaynaklanmaktadır. Yüksek rakım sebebi ile hiç ağaç bulunmamakta ve bitki örtüsü, adından da anlaşılacağı gibi çayırsı bitkiler olmak üzere çok zengin çeşitli kır bitkilerinden oluşmaktadır. Zengin bitki çeşidi arasında, sadece bu bölgede bulunan bazı özel bitkilerde Yörükçayır Ürünlerine enfes bir lezzet vermektedir. Ayrıca bu bölgede yüksek rakımdan dolayı tarım ve sanayi de yoktur. Bu da Ürünlerimizin içerisinde doğal olmayan tarım ilaç ve sanayi madde kalıntısı bulunmasını engellemekte ve yüzde yüz saf olmasını sağlamaktadır.

Şahbaz Çay ve Murat Çay 315 yıllık gelen gelenekle dededen toruna öğretilen arıcılık geleneklerini sürdüren Baba ve Oğul, Şahbaz çay çocukluğundan beri Arılarlarla yatıp arılarla kalkarak arıcılığın temel ilkelerini öğrenmiştir ve dedelerinden öğrendiklerini çocuklarına da aşılayarak Yörük kültürünü Özboynuinceli kırmızı koyak mevki de bulunan yaylalarında yaptıkları arıcılık kültürüyle harmanlayarak ürettikleri balları yıllardır severek üretmişlerdir.


Gramaj:
240 Gr
İçerik:
%86.75 Organik Bal, %7.5 Organik Polen, %5 Organik Arısütü, %0.75 Propolis
Kullanımı:
Çocuklarda (2-12 yaş) 6 gram/ gün (Yaklaşık 1,5 çay kaşığı) (Çocuğun ağırlığının kilogramı başına 0,2 g) Yetişkinlerde 18 gram/gün (Yaklaşık 2 tatlı kaşığı) Günlük
Allerjen Uyarı:
2 Yaşından Küçüklere vermeyiniz

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz