Organik Polifloralı Bal Yörükçayır


260.00 TL
10 gün
Puan değeri: 260 puan
Ödül puanları: 13 puan
8682768603208
Stokta
+

Organik Polifloralı Bal

Dünyanın En iyi Balı

Organik polifloralı bal 2021 Yılı Londra Uluslar Arası Bal Yarışmasında Dünyanın Her yerinden gelen yüzlerce bal arasında Dünya'nın En Kalite Balı seçilerek Ülkemizde daha öncede bir çok madalya kazandıran polifloralı balımızdır. Yörükçayır Markası ile de bir kez daha Altın Madalya kazanarak Ülkemizde En iyi bal markası olma gururunu yaşamaktayız.

Şahbaz Çay Tarafından üretilen Organik polifloralı balımız daha öncede bir çok kez ödül alarak Türkiyenin en iyi Organik polifloralı balı olmuştur.

Polifloralı bal üretiminde Bitki örtüsü, arıcılıkta en önemli etkenlerden biridir. Çok çeşitli çiçek içeriğine sahip olan Organik polifloralı bal, Mersin Toros dağları erdemli bölgesi yaylalarında yetişen çeşitli bitkilerden elde edilir. Bu bitkilerin yetiştiği iklim, balın lezzeti açısından da önemlidir. Polifloralı bal için nektar toplanan çiçekler, bol güneşe ihtiyaç duyar. Bunun dışında az yağış alan bölgelerde yetişen bitkiler, topraktaki mineralleri de alır. Topraktaki su miktarı, bitkilerin beslenmesi için önemlidir. Az suyun olduğu topraklardan beslenmeye çalışan bitkiler, mevcut suyun dışındaki mineralleri de çekerler. Bu da çiçeğin yapısını etkilemektedir. Mineral açısından zengin içeriğe sahip olan çiçeklerin nektarları arılar tarafından toplanır. Boynuinceli yaylalarından toplanan nektarlar, Polifloralı çiçek balının lezzetinin kaynağıdır.


ŞAHBAZ ÇAY VE MURAT ÇAY KİMDİR

Şahbaz Çay ve Murat Çay 315 yıllık gelen gelenekle dededen toruna öğretilen arıcılık geleneklerini sürdüren Baba ve Oğul, Şahbaz çay çocukluğundan beri Arılarlarla yatıp arılarla kalkarak arıcılığın temel ilkelerini öğrenmiştir ve dedelerinden öğrendiklerini çocuklarına da aşılayarak yörük kültürünü arıcılık kültürüyle harmanlayarak ürettikleri balları yıllardır severek üretmişler dir.

Şahbaz Çay her zaman şunu söylemiştir "Yemeyeceğim balı üretmem üretmediğim balı ise satmam" Ben Atalarımdan ne öğrendiysem Çocuklarıma ve Torunlarıma da onu aşıladım Hiç bir zaman Arılarımıza dışarıdan Şerbet ve Arı keki gibi çok bal üreteyim diye bir takviye vermedim, Bilmediğim balı alıp satmadım Murat Çay da çocukluğundan beri Babası ile Arıcığın temel üretim ilkelerini öğrenerek enfes balların üretimini sizlere ulaştırabilmek için Yörük kültürünü Birleştirerek Yörükçayır Organik Arı ürünleri markası adı altında Aşk ile ürettikleri Baba ve oğul un bu güzel ballarını siz bal severlere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Şahbaz Çay ve Murat Çay ( Baba ve Oğul ) un Ürettiği Organik Polifloralı bal Yörükçayır Markası Adı Altında Siz bal severlere ulaştırmaktadır.

Gramaj:
850 Gr
İçerik:
Organik Polifloralı bal
Allerjen Uyarı:
1 Yaşından küçüklere ve Arı ürünlerine karşı allerjisi olanlar tüketmemelidir
Çok güzel bir bal bu güne kadar yediğim ballardan çok farklı üretenlerin emeğine sağlık
İlk defa aldım, Ailecek çok beğendik; düşünenlerin denemesini kesinlikle tavsiye ederim Hiç abartmıyorum, hayatımda yediğim en güzel en leziz bal. Teşekkür ediyorum Dünyanın en kaliteli balı boşuna seçilmemişsiniz üretenlerin emeklerine sağlık
Çok Güzel Bir bal Bu güne kadar yediğim ballardan çook Farklı Hediye içinde ayrıca teşekkürler
Çok Güzel Bir bal üreticisinin emeklerine sağlık
Görüşünü yaz