Organik Karakovan Petek Bal Yörükçayır

Yörükçayır, Kilogramlık


310.00 TL
Kilogram Fiyatı 310,00 TL dir
10 gün
Puan değeri: 310 puan
Ödül puanları: 16 puan
SC003521
Stokta
+

Organik Karakovan Petek Bal

Yörükçayır Organik Karakovan Petek balı 2450 metre rakımda üretiyoruz.

2021 Yılı Londra Uluslar Arası Bal Yarışmasında Dünyanın Her yerinden gelen yüzlerce bal arasında Dünya'nın En Kalite Balı seçilerek Ülkemizde daha öncede bir çok madalya kazandıran polifloralı balımız Yörükçayır Markası ile de bir kez Altın Madalya kazanarak Ülkemizde En iyi bal markası olma gururunu yaşamaktayız

Sınırlı sayıda üretilen karakovan balımızda Arılarımıza dışarıdan kesinlikle hiç bir gıda takviyesi verilmemektedir. Her şeyiyle doğanın vermiş olduğu şekilde arılar tarafından üretilerek Yörükçayır Markası adı altında paketlenerek sizlere ulaştırılmakta dır

Yemeyeceğimiz balı üretmiyoruz Üretmediğimiz balı ise siz saygı değer müşterilerimize de satmıyoruz

İçindekiler : Organik Karakovan Petek bal ( Yalancı Akasya Çiçeği )

1 Yaşından Küçük Çocuklara bal yedirilmemelidir.


BİZ KİMİZ - YÖRÜKÇAYIR ŞAHBAZ ÇAY & MURAT ÇAY KİMDİR

Şahbaz Çay ve Murat Çay ın ( Baba ve Oğulun ) Üretimini yaptığı Yörükçayır Balı Dededen Toruna İlkeleriyle Çay ailesi olarak Toros dağlarının zirvesinde arıcılık geleneğimizle ve Yörük kültürü, gelenekleriyle 300 yıldan beri devam etmekteyiz.

Aile büyüklerimizin arıcılılık konusunda 300 yılın üzerindeki deneyimimizi zaman zaman arıcılık yapmak isteyen diğer aileler ile de paylaşmış ve onların bu mesleği yapmasına öncülük ve rehberlik etmiştir. Bugün bu ailelerden bazıları hala profesyonel arıcılık yapmaya devam etmektedir ve geçimini arıcılıktan sağlamaktadır.

Bugün hala yaklaşık 350 kovan ile 300 yıl önce olduğu gibi doğal ve Organik bal üretimine devam etmekteyiz. Yörükçayır balının meşhur olması, bu bölgenin Toros Dağlarının rakımının çok yüksek (2450 m) olmasından kaynaklanmaktadır. Yüksek rakım sebebi ile hiç ağaç bulunmamakta ve bitki örtüsü, adından da anlaşılacağı gibi çayırsı bitkiler olmak üzere çok zengin çeşitli kır bitkilerinden oluşmaktadır. Zengin bitki çeşidi arasında, sadece Toros dağlarında bulunan bazı özel bitkilerde Yörükçayır balına enfes bir lezzet vermektedir. Ayrıca bu bölgede yüksek rakımdan dolayı tarım ve sanayi de yoktur. Bu da balımız içerisinde doğal olmayan tarım ilaç ve sanayi madde kalıntısı bulunmasını engellemekte ve yüzde yüz saf olmasını sağlamaktadır.

Gramaj:
Kilogramlık
İçerik:
Polifloralı Karakovan petek bal
Allerjen Uyarı:
1 Yaşından küçüklere ve Arı ürünlerine karşı allerjisi olanlar tüketmemelidir

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz