Organik Polifloralı Bal Yörükçayır

160.00 TL
10 gün
Puan değeri: 160 puan
Ödül puanları: 8 puan
8682768603062
Stokta
+

Organik Polifloralı Bal

Dünyanın En Kaliteli Balı

2021 Yılı Londra Uluslar Arası Bal yarışmasında Dünya'nın En İyi Balı seçilen Organik Polifloralı bal

Şahbaz Çay ve Murat Çay ( Baba ve Oğul ) un Ürettiği Organik Polifloralı bal Yörükçayır Markası Adı Altında Siz bal severlere ulaştırmaktadır.

Polifloralı bal nedir

Polifloralı bal, arıların farklı çiçeklerden topladıkları nektarlar ile yaptıkları bir çiçek balı türüdür. Mersin erdemli bölgesininde ballı bitki örtüsü zenginliği polifloralı balların üretilebilmesi için elverişlidir.

Polifloralı kelimesi, “çok bitkili” anlamında kullanılmaktadır. “Poli” kelimesi Latince “çok” anlamındadır, “flora” kelimesi ise yine Latince bitki anlamında kullanılmaktadır. Farklı çiçek çeşitlerinin nektarlarından elde edilen ballara polifloralı bal denilmektedir. Monofloral bal çeşitleri, tek bir tür çiçek ya da bitkiden elde edilirken polifloralı bal, çeşitli çiçeklerden arılar tarafından toplanan nektarlardan elde edilmektedir. Monofloralı ballara örnek vermek gerekirse; kestane balı, meşe balı, lavanta balı, maydanoz balı gibi tek bir tür çiçekten elde edilen ballarıdır.

ŞAHBAZ ÇAY VE MURAT ÇAY KİMDİR

Şahbaz Çay ve Murat Çay 315 yıllık gelen gelenekle dededen toruna öğretilen arıcılık geleneklerini sürdüren Baba ve Oğul, Şahbaz çay çocukluğundan beri Arılarlarla yatıp arılarla kalkarak arıcılığın temel ilkelerini öğrenmiştir ve dedelerinden öğrendiklerini çocuklarına da aşılayarak Yörük kültürünü arıcılık kültürüyle harmanlayarak ürettikleri balları yıllardır severek üretmişlerdir. Şahbaz Çay her zaman şunu söylemiştir "Yemeyeceğim balı üretmem üretmediğim balı ise satmam" Ben Atalarımdan ne öğrendiysem Çocuklarıma ve Torunlarıma da onu aşıladım Hiç bir zaman Arılarımıza dışarıdan Şerbet ve Arı keki gibi çok bal üreteyim diye bir takviye vermedim, Bilmediğim balı alıp satmadım Murat Çay da çocukluğundan beri Babası ile Arıcığın temel üretim ilkelerini öğrenerek enfes balların üretimini sizlere ulaştırabilmek için Yörük kültürünü Birleştirerek Yörükçayır Organik Arı ürünleri markası adı altında Aşk ile ürettikleri Baba ve oğul un bu güzel ballarını siz bal severlere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Gramaj:
500 Gr
İçerik:
Organik Polifloralı bal
Allerjen Uyarı:
1 Yaşından küçüklere ve Arı ürünlerine karşı allerjisi olanlar tüketmemelidir
Bu güne kadar bir çok bal markası denedim ve sizin balınız diğerlerine göre daha iyi olduğuna kara verdim aroması ve yoğunluk bakımından çok zengin ve gerçekten bal yediğimizin farkına vardık üreticisine çok teşekkür ediyoruz inşalllah kalite de aynı kalır
Görüşünü yaz